2021 óta minden korábbinál nagyobb érdeklődést mutat a magyar lakosság a külföldi és a devizás megtakarítások iránt, termékfejlesztési és értékesítési kihívás elé állítva a hazai pénzügyi szolgáltatókat. Az elmúlt egy év sem volt kivétel ez alól, ma a folyószámla- és lekötött betétekben heverő pénzük 27 százalékát (!) nem hazai forintbetétben tartják a háztartások. Megnéztük, mit is hozott pontosan e téren a tavalyi év. A devizás megtakarítások előretörésével Biztosítás 2025 konferenciánkon is foglalkozunk, érdemes regisztrálni.
A dél-koreai SK On magyarországi akkumulátorgyártó üzemeiben egyre növekvő bizonytalanság tapasztalható, mivel az elektromos járművek iránti kereslet megtorpanása és a vállalat nemzetközi pénzügyi problémái komoly hatással vannak a működésre. Bár a magyar Külgazdasági és Külügyminisztérium szerint az SK On és testvérvállalata, az SK BM nem épített le annyi dolgozót, hogy az állami támogatások visszafizetését kellene kezdeményezni, a cég komáromi gyárából az elmúlt időszakban többeket elküldtek a sajtóbeszámolók szerint. A probléma nem csak a koreai gyártót érinti, az egész ágazat válságba került.
A közel három hónapja tartó szerbiai tüntetéshullám kezd fájni a gazdaságnak, januárban például hároméves mélypontra esett a külföldi befektetések volumene - jelezte szerdán Milos Vucevic, már lemondott miniszterelnök.
A Volkswagen beperelte az indiai hatóságokat egy "lehetetlenül hatalmas", 1,4 milliárd dolláros vámkövetelés visszavonása érdekében, azzal érvelve, hogy az ellentmond Újdelhi autóalkatrészekre vonatkozó importadó-szabályainak, és akadályozza a vállalat üzleti terveit - derül ki a bírósági dokumentumokból.
A 2024-es év a korábbi évekhez képest szerény államilag támogatott beruházást hozott Magyarországra: a kormány csak alig 42 milliárd forint értékben nyújtott célzott állami ösztönzőket különböző projektekhez. A megelőző évi támogatásoknak alig 1,5 százalékára szerződött a kormány a Külgazdasági és Külügyminisztérium szerződéslistája szerint. Ez a fajsúlyos visszaesés pedig meg is látszódott azon, hogy a beruházások visszaesése miatt tavaly ősszel technikai recesszióba került Magyarország.
A külpiacok iránt érdeklődő magyar vállalkozásoknak érdemes megfontolniuk a külföldi leányvállalatok általi terjeszkedés, azaz a kifektetés lehetőségét. Ebben a tőkeigényes folyamatban a Kifektetési Magántőkealap adhat megfelelő kezdőlökést a hazai cégeknek. Az adásban Tóth Józseffel, a Focus Ventures vezérigazgató-helyettesével és Horváth Péterrel, az UBM csoport vezérigazgatójával beszéltük át, hogy a gyakorlatban miként valósul meg egy ilyen tőkebefektetés, milyen előnyei és kockázatai vannak a külföldi terjeszkedésnek, illetve milyen kritériumok alapján döntenek a közös együttműködésről.
Belép Bangkok ingatlanpiacára a Porsche, ahol az Ananda Development helyi céggel közösen egy 21 emeletes saját tervezésű luxustársasházat fejleszt. A döntés a város iránti befektetői bizalom erősödését is jelzi - írta meg a Bloomberg.
A Mol és a kazahsztáni nemzeti olajtársaság, a KazMunayGas (KMG) együttműködési megállapodást kötött a kazah olaj- és gázipari, illetve petrolkémiai szektorban lévő közös lehetőségek kiaknázásáról - közölte a Mol szerdán az MTI-vel.
A Szegeden elektromosautó-gyárat építő kínai BYD-nek már vagyonkezelője is van Magyarországon, a céget augusztus elején jegyezték be - számolt be a 24.hu.
Az Európai Unió Kereskedelmi Kamarájának legfrissebb jelentése szerint az európai vállalatok egyre nagyobb csalódottságot éreznek az ázsiai ország üzleti kilátásaival kapcsolatban. A lassuló növekedés, a gazdasági kihívások és a régóta ígért reformok elmaradása miatt Pekingnek most kell lépéseket tennie, ha továbbra is külföldi befektetéseket szeretne bevonzani – írja a CNBC.
A magyar cégek versenyképességének egyik alappillére, hogy meg tudjanak jelenni a külföldi piacokon. Ennek támogatására írt alá nemrég együttműködési megállapodást az MBH Bank és a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség. A kooperáció célja, hogy hatékonyabban segítsék az exportpiacokon működő vagy azokra készülő magyar cégeket. Többek között erről kérdeztük Kollega-Tarsoly Dánielt, az MBH Bank egyedi üzletfejlesztésért felelős ügyvezető igazgatóját.
Az Onsemi amerikai chipgyártó néhány év alatt összesen 2 milliárd dollárt fektet be egy csehországi gyártóüzemének fejlesztésébe - áll a cég és a kormány közös közleményében.
Magyarországon 544 francia tulajdonú vállalat működik, csaknem 11 százalékkal több, mint 2020-ban, csaknem 49 ezer munkavállalóval, éves árbevételük több mint 13 milliárd euró - közölte a Magyar-Francia Kereskedelmi és Iparkamara csütörtökön az MTI-vel, a Magyarországi Francia Nagykövetség Gazdasági Osztályával és a Francia Külkereskedelmi Tanácsosok magyarországi szervezetével készített tanulmányuk alapján.
Hamarosan megérkezik Budapestre Hszi Csin-ping kínai elnök, aki május 5-én Párizsban kezdte meg az európai látogatását. Delegációja tegnap Szerbiába érkezett, onnan repül ma Ferihegyre. Az államfő utazását fokozott figyelem övezi szerte a világon – írja a Reuters.
Csökkentek a Kínába irányuló közvetlen külföldi befektetések (FDI) januárban éves összevetésben az ázsiai ország kereskedelmi minisztériumának adatai szerint. Az FDI 112,71 milliárd jüan (15,86 milliárd dollár) volt januárban, ami 11,7 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól, de 20,4 százalékkal meghaladta a tavaly decemberit. Tavaly volt 2012 óta az első olyan év, amikor a Kínába irányuló külföldi működőtőke-befektetések értéke csökkent éves összevetésben.
A német vállalatok tavaly soha nem látott mértékben, 12 milliárd euróra növelték közvetlen befektetéseiket Kínában, jelezve, hogy erőteljesen igyekeznek bővíteni jelenlétüket a világ második legnagyobb gazdaságában. A Bundesbank alá tartozó Német Gazdasági Intézet adatait felhasználó jelentéséből kiderül, hogy ez a növekedés dacol az Európai Unió fokozódó szabályozásával, amely az ilyen befektetésekkel kapcsolatos biztonsági aggályok miatt vezettek be.
Kurali Zoltánt az Országgyűlés gazdasági bizottsága hallgatja meg.
Melegszik a tenger, olvad a jég, egyre durvább viharok jöhetnek.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
Mozgalmas hétkezdet után újabb eseménydús napra van kilátás.
Beszerzési reform is következhet.
Mekkora a bizalmi válság?
Gyorsan változnak az események Amerikában.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.